Individuální a typové projekty domů od našeho vzniku roku 2001

Finskou saunu můžete mít i doma. Budete nadšení

Již dávno jsou pryč doby, kdy byly finské sauny něčím, kam jste museli jet do města, zaplatit si určitý čas pobytu v ní, a poté se ještě vracet domů. V současnosti jde o něco, co není dostupné pouze pro ty bohatší z nás. Menší finskou saunu může mít téměř každý. A proč ji mít? Nejen díky účinkům na naše zdraví, ale také pro relaxační důvody.

Jak saunování probíhá?

Finská sauna je místem, kde může relaxovat jak naše tělo, tak i mysl. Nemluvě o pozitivních účincích na naše zdraví. Teploty ve finské sauně se pohybují přibližně mezi 60-100°C, samotná doba pobytu v sauně je mezi 10-20 minutami. Obecně pak platí – čím výše v sauně sedíte, tím vyšší teploty se tam pohybují. Po saunování obvykle přichází ochlazování, poté můžete celý proces znovu zopakovat. A to dvakrát až třikrát. Do finské sauny vcházíme nazí nebo v prostěradle, při nošení plavek by se bránilo přirozené cirkulaci krve v těle. A víte o tom, že je saunování vhodné i pro děti? Stačí, když se budete držet pravidel, která berou ohled na jejich malé organismy.

Po saunování přichází na řadu odpočinek, například na lehátku. Do sauny nechoďte bezprostředně po jídle nebo při nemoci. Dále byste tam neměli chodit opilí, fyzicky vyčerpaní, ale ani úplně hladoví. Při saunování seďte na osušce či prostěradle. O lepší zážitek se pak může postarat aromaterapie složená z vonných esencí nebo olejů.

Proč si koupit finskou saunu?

Možná si říkáte, že je vlastní sauna zbytečnost. Jestliže ale chodíte do sauny rádi a často, oceníte, když ji budete mít v blízkosti svého domova. Ať už v interiéru domu či nebo třeba na zahradě – i to je možné. A proč bychom měli o koupi finské sauny vůbec uvažovat? Jednou z největších výhod je samozřejmě soukromí. Pokud vám tedy nejsou pohledy ostatních návštěvníků příjemné, je domácí sauna způsobem, jak se jich zbavit. Další velkou výhodou je to, že jste pány svého času. Neomezují vás žádné otevírací hodiny. Díky pravidelnému saunování navíc posílíte svoji imunitu. Pokud máte strach o cenu finské sauny, nemusíte. Pokud si nebudete kupovat obří saunu pro deset osob, finančně to úplně v pořádku zvládnete. Cena některých finských saun se pohybuje na částce dovolené pro dvě osoby.

A jaké důvody by nás k saunování mohly přivést?

Saunování má bezpochyby velmi kladné účinky na naše zdraví jako takové. To však není jediné, s čím nám saunování může pomoci. Pravidelné saunování nám může pomoci při hubnutí, při regeneraci svalů po sportu, podpoří růst svalové hmoty, sníží hladinu cukru v krvi, sníží riziko srdečních chorob, zlepší nám spánek – a v neposlední řadě i náladu.

Jaké účinky na naše zdraví saunování má?

Saunování ve finské sauně nemá vliv jen na jednu partii našeho těla, ale na celý nás organismus. Nespavci jistě ocení, že sauna bojuje i proti nespavosti. Dále zlepšuje kvalitu pokožky – saunování rozšiřuje cévy, díky čemuž se z těla odbourávají nečistoty. Díky tomu můžeme mít jasnější a jemnější pokožku. Pomáhá i s celkovým posílením imunity, ale jde i o dobrý doplněk při rehabilitacích.

Nahoru

 
 

2001-2024(©) Prozi Projekt

Úvod|Typové projekty|Realizace|Montované domy|Ceny projektů|Kontakt